Skład parafialnej Rady Duszpasterskiej:

Przewodniczący Rady Duszpasterskiej:

Małgorzata Peplińska

Aneta Rogińska

Leszek Rogiński

Opinie wyrażane przez członków Rady na posiedzeniach są głosem Parafian, dlatego również Wy, Drodzy Bracia i Siostry możecie zgłaszać swoje propozycje i uwagi do parafialnej Rady Duszpasterkiej.

Można je kierować pocztą elektroniczną na adres:

DUSZPASTERSKARADA24@GMAIL.COM

Szczęść Boże

Zbliża się konsekracja naszego Kościoła, wyznaczona na 15 czerwca br. Jako parafianie pragniemy przygotować naszą Świątynię na ten ważny dzień. W związku z tym, iż jest to bardzo ważne wydarzenie dla naszej Wspólnoty parafialnej, pragniemy przeprowadzić prace remontowe zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz Kościoła.

Całkowity koszt remontu został wstępnie oszacowany  na około 80.000,- zł.

Ma obejmować konserwację dachu, naprawę i odmalowanie struktury na kościele, dokończenie elewacji plebanii. Wewnątrz Kościoła zaplanowaliśmy odświeżenie ścian Kościoła, renowację drzwi wejściowych, konserwację belek dźwigarowych. Chcielibyśmy też zamontować dodatkową krokiew, która ukryje ekran projektora. Powstanie wówczas nowe oświetlenie nad ołtarzem. Wykonana zostanie inwentaryzacja instalacji elektrycznej oraz przeprowadzimy automatyzację dzwonnicy.

Chcemy również poddać renowacji łuszczący się witraż św. Wojciecha w oknie frontowym kościoła, a  w dalszej przyszłości pomyśleć o witrażach w nawie Kościoła.

Pod Krzyżem staną naturalnej wielkości drewniane figury Matki Bożej i Świętego Jana.

Zaplanowano namalowanie tła dla figury Ukrzyżowanego Chrystusa.

W tym pomogą nam artyści z Krakowa oraz Słupska. Całkowity koszt figur to 18.000,- zł. Dwie rodziny zdeklarowały już wkład na ten cel. Ich dar to kwota 10.000,- zł - brakuje więc 8.000,- zł.

25 lat temu, parafianie zdołali wybudować tę Świątynię. Wierzymy, że nam uda się sprawić, aby stała się jeszcze piękniejsza.

Mamy nadzieję, że wśród nas znajdą się osoby, które zechcą wesprzeć ten jakże szczytny cel. Świątynia jest naszym wspólnym domem modlitwy, o który wszyscy powinniśmy dbać. Ofiarodawców pragniemy uhonorować podziękowaniami, które zostaną umieszczone na ścianie kruchty kościoła. Mogą być nimi całe rodziny, wspólnoty, grupy przyjaciół czy sąsiadów tej samej ulicy.

Na ten cel ustawimy skarbonkę przy wyjściu z Kościoła.

Zostanie utworzone konto bankowe tylko na cel remontu i prac przy naszej Świątyni, nr konta dostępny będzie na stronie internetowej oraz w gablocie kruchty.

Za tydzień rozpoczynamy zbiórkę po każdej Mszy Świętej.Wszelkie informacje  dotyczące zebranych funduszy, wykonane działania remontowe, rozliczenia wydatków - Rada Duszpasterska będzie aktualizowała  na naszej stronie internetowej.

Ewentualne pytania, czy chęć zgłoszenia pomocy prosimy kierować bezpośrednio do Rady na maila: DUSZPASTERSKARADA24@GMAIL.COM

Staramy się wspierać Księdza  Proboszcza we wszystkich działaniach i formalnościach.

Parafia jest wspólnotą, więc stańmy się Jej bijącym sercem.

sobota,

(111. dzień roku)